^Na začiatok
  
  
  
Get Adobe Flash player

Október - mesiac úcty k starším

Jeseň, ktorej obdobím momentálne prechádzame, je krásna. Nádherný čas, kedy sú stromy okolitých lesov odeté do pestrofarebných šiat a v diaľave už belejú končiare vrchov. Všetko je jasné, priezračné a čisté. Ostré slnečné lúče prerážajú chladné závany vetra a hladia naše tváre.  A v jednom zo svojich mesiacov, ktorý sme nedávno začali, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. V takejto úcte sme prežívali spolu s deťmi stretnutie s najstarším občanom v obci Lomná. Fotky tu:

44504902 1750086415117691 4396182950564069376 n

 

Zlepšime úroveň školských toaliet

Dňa 15. 06. 2018 sa naša MŠ opäť zapojila do projektu Domestos pre školy. Cieľom tohto projektu je zlepšenie prostredia na školských toaletách. Spolu s deťmi plníme aktivity, ktoré sú zverejňované na webovej stránke Domestospreskoly.sk. Aktivity sú navrhnuté tak, aby ich mohla plniť materská škola bez ohľadu na finančné prostriedky. Za každú z týchto aktivít môžeme získať 100 bodov. K získaniu ďalších bodov, ktoré sú potrebné k výhre, je možné získať nákupom produktov značky Domestos. Preto prosíme rodičov, ktorí si zakúpia takýto produkt, aby nám účtenku priniesli do materskej školy. Tieto budú nahraté. Za každý produkt je možné získať 1 bod. Prajeme si veľa šťastia na získanie čo najviac bodov pre našu materskú školu. Fotky tu:
 
IMG 20181004 122140

Deň zdravia s jablkom

V rámci medzinárodného dňa zdravej výživy sme si pripomenuli Deň zdravia s jablkom. Deň sme začali pesničkou Červené jabĺčko. Deti sa zapojili do rôznych aktivít. Ochutnávali jabĺčka a porovnávali jednotlivé odrody. Pečením koláča z jabĺk si deti uvedomili význam jabĺk. Každý vie, že jabĺčko je guľaté, červené, žlté či zelené, chutí skvele a obsahuje veľa vitamínov. Čo dodať na záver? Držme sa hesla: Čím viac jabĺčok, tým menej chorôb.

Fotky tu:

 IMG 20181004 080935

 


Nadcia    Poďakovanie nadácii Volkswagen

 

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za poskytnutý príspevok v rámci projektu "Dopraváčik" v hodnote 1 000 €. Uvedený finančný príspevok poslúžil na zakúpenie sady dopravných značiek a po 10 ks kolobežiek, reflexných viest, prilieb a chráničov.

Projekt podporil záujem detí o dopravnú výchovu, umožnil im vzdelávanie v dopravnej výchove v teoretickej aj praktickej rovine. Deti sa naučili bezpečnému správaniu sa v cestnej premávke podľa predpisov, utvrdili si dodržiavanie základných pravidiel správania sa účastníkov cestnej premávky týkajúce sa cyklistov a chodcov. Naučili sa tiež poznávať rôzne druhy dopravných značiek a správnu techniku kolobežkovania.

Zakomponovanie dopravnej výchovy do tematických plánov v rámci predprimárneho vzdelávania zabezpečuje dlhodobý charakter projektu.

Fotky tu:

IMG 20180919 110330

                                                                                                                               

spat v skolke

ZačiatokPredch.12345678Nasl.Koniec
Copyright © 2013. Materská škola Lomná Rights Reserved.